Zarobek przez internet

Czyli o tym dlaczego ludzie nie lubią podnosić pieniędzy z ziemi.

Od ponad półtora roku staram się nie brać pieniędzy od rodziców, ale jaki jest tego wynik dowiesz się pod koniec wpisu. Na początku chciałbym Ci udowodnić, że się da.
Mając odpowiednią wiedzę – która przekażę Ci w tym wpisie, możesz zarabiać w zaciszu domu po kilka tysięcy miesięcznie, tak jak ja. Ważne, nie musisz mieć 18 lat.

[line color=”@accent”]

Głównym źródłem pieniędzy w moim życiu jest moja działalność dla Portmmo.com. Niech was nie przerazi domena .com, firma jest polska, dla polaków.
Zarabiam tam za udostępnianie linków do gier online. Wystarczy, że osoba zainteresowana daną reklamą gry, w nią kliknie i założy konto. Wtedy ja dostaje średnio 3 zł. Gdy takich osób jest 100, dostaje 300, gdy 1000, 3.000 polskich złotych.

Oczywiście odliczając od tego podatek (wg. moich obliczeń jest to 18%) dostajemy stosunkowo mniej, lecz dalej są to duże pieniądze jak dla nastolatka.

Osobiście zarabiam na tym średnio po 500-600zł miesięcznie (zarobki nie powinny być tematem tabu).
Lecz da się więcej, gdy sobie postanowiłem, że kupię iphona, w ciągu okresu świątecznego zarobiłem 4 tys. (- podatek).

[line color=”@accent”]

Wiecie już jak to działa, ale chcę wspomnieć trochę o firmie. Każdy nowy pracownik dostaje swojego „opiekuna” do którego zgłasza się w razie jakiś pytań. Owi opiekunowie odpisują na nasze wiadomości od godziny 10 do 18, warto o tym pamiętać. Bo wysyłając wiadomość po 18 nieraz się niecierpliwiłem, a dopiero potem ogarnąłem, że oni również mają życie prywatne.

Ogólnie całość jest spoko, wypłaty średnio 15 dni wcześniej niż jest zapis w regulaminie. Własnie co do wypłat. Pieniądze są wypłacane na wasze konto bankowe w systemie 90 dni. Tzn, zarabiasz od 1 grudnia do 31. W okolicach 15 stycznia dostajesz rachunek który musisz podpisać, zeskanować i odesłać emailem. W okolicach 15 lutego (przeważnie nawet wcześniej) pieniądze znajdują się na Twoim koncie bankowym.

[line color=”@accent”]

Dotychczas miałem do czynienia z trzema takimi polskimi firmami (zajmującymi się promocją gier). Lecz mogę rzecz, że jak chcesz zacząć zarabiać to ta jest najlepsza dla Ciebie.
Taka pewna duża konkurencja nawet potrafi o jebać pracowników na około 3 tyś złotych, co zrobisz nic nie zrobisz – może i zarobki są tam dużo większe (zarabiałem z takim samym wkładem czasu około 1200zł miesięcznie), ale co z tego jak nie otrzymałem 3 wypłat, moje konto usunięte bez powodu a adres IP zbanowany? Na portmmo jestem pewny, że takie coś się nie stanie. Jestem z nimi już rok i mam nadzieje, że w 2015 również będę zarabiać tyle co w ubiegłym, a może nawet więcej.

[line color=”@accent”]

Jest jeden minus, kosmetyczny – możliwe, że przeszkadza tylko mi. Przechodząc od konkurencji, nie byłem wstanie przyzwyczaić się do panelu pracownika. Jest tak brzydki i nieintuicyjny że głowa mała. Większość rzeczy jest po prostu niedostępna – tzn jest dostępna ale w taki sposób, że zanim do nich dojdziesz to wyłączysz komputer i pójdziesz spać. Rok temu, gdy tylko zaczynałem współprace z nimi, dostałem odpowiedz na to „stwierdzenie”, była ona mniej więcej taka:
„Za 30 dni wprowadzamy nowy panel, proszę poczekać.”
Minął rok, nowego panelu dalej nie widać. Lecz na prawdę nie jest to nic wielkiego i z całego serca mogę wam polecić tą firmę.

[line color=”@accent”]

Tutaj możecie założyć swoje konto, niby wtedy będziesz jakimś tam moim pod partnerem, ale znając życie i tak to nie działa.

portmmoo

[line color=”@accent”]

Tutaj macie przykładową grę którą możecie reklamować, wszystkie gry są darmowe i niektóre wymagają niestety potwierdzenia emailu przez użytkownika(ta nie).

[line color=”@accent”]

Podsumowując zakładając konto w tej grze do mojego wirtualnego portfela wpadnie 3,9zł, które za dwa miesiące będą na moim koncie. Link do gry wstawiam tylko po to aby wam pokazać jak wyglądają przykładowe gry. I tak wiem że nikt nie założy konta bo to polska, nie lubi się komuś czegoś dawać, nawet jeśli tobie nic nie ubywa – więc taka, rada nie piszcie nigdzie że zarabiacie za to że ktoś założy wam konto, bo po prostu tego nie zrobi.

Aaaa, tak od półtora roku udaje mi się nie brać od rodziców pieniędzy – było jedynie kilka krytycznych przypadków 😉

 • Wow

 • trolo

  Wszystko spoko tylko trzeba mieć własną stronę.

  • Stronę bloga, dużego fanpage na facebooku lub dużo znajomych na koncie prywatnym.
   Jest wiele sposób na reklamę gier, ale to już sami musicie wpaść na pomysł jak. Ja was jedynie mogłem nakierować.

 • Piotr Stawecki

  A jak to jest z tym podatkiem portmmo sam go odlicza czy my musimy to robić ?

 • Van Damme

  Siema co mam wpisać w polu „Identyfikator Partnerski” o co chodzi z tym 😀 ???

 • Barioss

  Niezależnie od ilości rejestracji będziesz mógł dla nich pracować? Czy oni przeprowadzają taką małą selekcję czy masz jakieś konta na yt, fanpage na fb itd.

  • Mam 10 tyś unikalnych czytelników na blogu, starczy. Ale to prawda, mam konta, mam fanpage.

 • Raffi

  A można zmieniać ip i rejestrować się samemu ?

  • Sylwester Gołębiewski

   Bramki Proxy Bro

 • MultiKubek12

  No niesamowite 🙂