Jesteśmy tuż po premierze Pokemon Go! Premierze w kilku państwach… ale mimo to, całemu światu nie przeszkadza zmiana sklepu na amerykański! Swiat oszalał na punkcie pokemonów!

Dobrze to może zacznijmy od tego jak zainstalować aplikację.Według mnie gracze z iOS mają dużo prościej, bo wystarczy, że wylogują się ze sklepu i założą nowe konto w lokalizacją np w Australii czy Stanach. Pobiorą grę z iTunes, a następnie przelogują się na stare konto.

Gracze z androidem, muszą znaleźć zaufaną stronę z .apk Pokemon Go. Jak to zrobić? Nie wiem. Jest masa plików /apk w google, ale który jest zaufany? Nie mam zielonego pojęcia, sam używam iOS’a, a z androida zapomniałem jak się korzysta.

Gdy już wam się uda zdobyć Pokemon Go na wasz telefon i założycie konto, a serwery gry nie będą przepełnione – wejdziecie do świata Pokemon!

Jak się odnaleźć w Pokemon Go?

Bardzo prosto! Gra polega jak pewnie się domyślałeś, na łapaniu Pokemnonów, a całość jest połączona z otaczającą nasz rzeczywistością. W grze mamy 2 powszechne lokalizacje. Pokestops i Gym.

Co to jest Pokestops i jak go używać?

Pokestops są to potencjalnie ciekawe miejsca warte odwiedzenia, zwiedzenia. Gdy pojawimy się w pobliżu jakiegoś, będziemy mogli kliknąć w nie na mapie – zakręcić „zdjęciem”, jak obrotowym lusterkiem, a z niego zaczną wypadać pokeballe, jajka. Z jednego pokestopu można korzystać średnio co 15 minut. Jeśli jakiś gracz użyje go przed tobą – nie szkodzi! Każdemu ten czas liczy się oddzielnie dla danej lokalizacji.

Podbijaj i kontroluj Gym!

Gym to taka odskocznia od pokestopów, taka bardziej „agresywna”. Jak narazie jest to jedyna możliwość walki między danymi osobami. Po osiągnięciu 5 levela w grze, który zbieramy za złapanie i ulepszanie pokemonów, czy odwiedzanie PokeStops, odblokowuje się nam możliwość dołączenia do danej drużyny. Mamy do wyboru trzy konkretne – ale o nich, w dalszej części poradnika. Więcej o podbijaniu gymów, znajdziecie w osobnym poradniku który już niebawem pojawi się na moim blogu. Więc jeśli chcesz być na bierząco, daj like: Facebook.com/sylwesterizowskipl

Jak łapać pokemony?

Podczas zwiedzania świata i chodzenia po Pokemonowych ulicach, będą pojawiać się wam na ekranie małe stworki, niestety jest to dosyć sporadyczne i aby znaleść jakiegoś poka, trzeba się nieźle ochodzić. Zachęcam graniem w słuchawkach, bo efekty dźwiękowe pokemonów dużo łatwiej usłyszeć niż zauważyć pokemona na mapie.

Po spotkaniu Pokemona, po prostu przesuń pokeballem na pokemona. Popróbuj kilka razy, na pewno Ci się uda!

Jaja i inkubatory

Już wcześniej wspomniałem, że z Pokestopów mogą wypaść jaja. Ale jakie jaja i co z nimi zrobić? Już mówię. Jajka dają niesamowitą okazję do zdobycia pokemonów które w normalnej rozgrywce nie są możliwe do złapania. Każde jajko ma przypisaną ilość kilometrów, zależy od pokemona – czym lepszy pokemon, tym większa ilość KM. Owe kilometry wystarczy po prostu przejść… Wrzucasz jajko do inkubatora i idziesz 10 kilometrów z włączoną aplikacją. Nic prostszego 🙂

Dalsza część poradnika już niebawem, znajdziecie w niej jak podbijać Gymy, wygrywać walki z graczami, czy złapać pikachu jako startowego pokemona! O poradniku na pewno dowiecie się z mojego facebooka 🙂

Kliknij aby przenieść na fejsa

Jeśli chcesz, jest również tworzona grupa zrzeszająca polskich graczy. Kliknij w link ->> Grupa Pokemon Go – Polska na fejsie i dołącz 🙂

UDOSTĘPNIJ
  • janusz

    W „Jak się odnaleźć w Pokemon Go?” jest błąd – „z otaczającą nasz rzeczywistością”. elo