WOW! … zawiodłem się. – Tak można opisać moją reakcję po wyjściu z kina.

Po poprzednich świetnych częściach – spodziewałem się czegoś równie dobrego. Niestety. Zawiodłem się, stąd moje zdziwienie.

Skala wzruszeń.
Jestem bardzo uczuciową, empatyczną osobą. Jeśli w filmie, serialu, są ukazane uczucia – ja to odczuję, zacznę się śmiać, płakać. Jeśli nie ma – to nie. Igrzyska w skali wzruszeń (tak to sobie śmiesznie nazwałem) dostają 3 na 10. Nie uroniłem żadnej łzy, ani razu się nie zaśmiałem. Jedynie co to zaszkliły mi się oczy w jednym momencie – stąd ta trójeczka.

Piękne kostiumy?
Pamiętasz te piękne stroje w które odziane były osoby jadące w rydwanach? Zapomnij o tym. Tutaj każdy wygląda tak samo. Szaro – ponuro. Jedynie zachwyciła mnie mnie Alma Coin, piękna charakteryzacja postaci. W każdym kadrze wyglądała wyjątkowo pięknie.. nawet jak ten no. Nie będę spoilerować, nawet jak wydarzyło się to co się wydarzyło zaraz po tym:

tumblr_nx708job4I1t24we6o1_500

Kto oglądał – ten będzie wiedział o co mi chodziło.

Jak nie kostiumy, to może muzyka?
Nie. Dostaniemy odgrzewane The Handing Tree – tyle muzyki. Nawet zostałem w kinie na napisy końcowe z myślą, że usłyszę coś niesamowitego, coś co zaraz będę chciał wygooglować.

Akcja.
Ostatnia pozycja w naszej „mini recenzji”. Chyba jedyne co ratuje to dzieło kultury. Podczas seansu nie było chyba chwili, w której bym się nudził. Było dynamicznie, a do widza ciągle uderzały kolejne fale fabuły.

Podsumowując.
Na filmie mega dobrze się bawiłem. Lecz w porwaniu z poprzednimi częściami – to nic. Oczekiwałem więcej, zawiodłem się, ale jak nie jesteś wymagającym widzem, ewentualnie idziesz tam obejrzeć samych aktorów. Rezerwuj bilet i leć oglądać. Na pewno nie będą to stracone pieniądze.

Dodatkowo znam osoby, które tym filmem się zachwycają. Pragnę przypomnieć, że to nie recenzja, tylko moja subiektywna ocena całości. Nie zagłębiam się tutaj w fabułę, ani nic co mogło by Ci uprzedzić fakty – spolerować. Chcę, żeby każdy z was miał taką samą frajdę gdy Katnnis zabija… no własnie, kogo zabija? Leć do kina i zobacz!

PRZEGLĄD RECENZJI
Skala wzruszenia
3
Kostiumy
4
Muzyka
0.1
Akcja
8
UDOSTĘPNIJ
 • Hubert

  Świetny film, jestem pod wrażeniem 😀 Co do Almy Coin- zgadzam się, w każdym kadrze wyglądała zajebiście. Wracając do fabuły- no niestety- poprzednie części wywierały lepsze wrażenie

 • Patrycja

  Widziałam wszystkie części, na tą wybieram się do kina 😉
  Super wpis
  PS. Jestem z Newsletter’a 😉

 • Mnie osobiście nigdy nie ciągnęło do igrzysk – zobaczyłem zwiastun 1 WoW… obejrzałem i średnio mi się podobało… to samo w 2 ale tutaj miałem zaległe kredyty na jednym z serwisów VOD wiec sobie wykorzystałem i tez tego żałowałem… na 3 nie idę szczególnie po tej opinii

  Newsletter :p

 • Michau Iwanski

  Aż mi się odechciało iść do kina, pełno osób narzeka….

 • Angelika Mularz

  Z tego co widzę to wielu osób nie zachwyciła ta część, ja dopiero mam w planach ten film, ale dzięki książce doskonale wiem kogo zabije Katniss ^^ Np. Newsletter 😉