Pierwszy raz idziesz na siłownię?

Pierwszy raz idziesz na siłownię? Nie wiesz co zabrać i jak się przygotować? Przeczytaj a wszystkie Twoje wątpliwości miną! 

Postanowienia noworoczne i takie tam, większość osób po raz pierwszy zamierza wybrać się na siłownię. W tym wpisie zamierzam Ci przedstawić kilka rad dzięki którym będziesz mógł zacząć swobodnie ćwiczyć. Całość jest napisana na bazie własnych, krótkich, ale intensywnych doświadczeń.

Motywacja

Pierwsze co musisz zabrać na siłownię to motywacja. Nie ważne co sobie postanowisz, musisz mieć jakiś motywator. Pisałem już o tym, o tutaj – „Motywacja

Woda

Nie wyobrażam sobie porządnego treningu bez wody, obowiązkowo musisz ją posiadać, minimalnie półtora litra na półtora godziny.

Zamysł

Idąc na siłownie warto wiedzieć po co tam się idzie. Można wcześniej poszukać sobie gotowego planu rozruchowego i pooglądać poprawne wykonywanie ćwiczeń, na przykład na youtube.

Ubranie

Obuwie

Jest to prawie najważniejsza część stroju sportowego. Nie ważne, czy chcemy wyciskać, biegać na bieżni czy jeździć rowerkiem. Buty powinny być wygodne i najlepiej „przewiewne”.

 

Spodenki i bielizna

Spodenki i odpowiednia bielizna to standard, tak samo jak buty. Możesz mieć chujową koszulkę, ale nie chcesz aby przez przypadek wypadł Ci chuj ze spodenek, uwierz.

Koszulka/bluza

Totalny luz, ważne abyś się w niej dobrze czuł. Sam nie widzę potrzeby kupowania koszulek przystosowanych specjalnie na siłownię. Jeśli chodzi o bluzę, to według uznania, sam nie preferuje.

Dodatki

Muzyka, tak, warto zaopatrzyć się w jakiś sprzęt przenośny, wystarczy tani mp3, ważne aby grał.

Ręcznik, jeśli wiesz, że się spocisz, obowiązkowo go weź, jeśli nie wiesz również się w niego zaopatrz.

Partner, namów kogoś aby poszedł z Tobą, fajnie gdyby już wcześniej ćwiczył, ale jeśli nie to również warto zabrać taką osobą, w kupie raźniej.

Jeśli już pójdziesz i nie będziesz czegoś wiedział, pamiętaj, nie bój się pytać ludzi. Oni również kiedyś zaczynali i zapewne mieli podobne pytania co Ty.

  • Bardzo fajna lista rzeczy niezbędnych na siłownie. Warto wziąć ją sobie do serca.