Dlaczego warto być tolerancyjnym? Bo ja tak mówię.

Nietolerancja.
Nie rozumiem dlaczego ludzie potrafią być tak nietolerancyjni.
Mimo tego że wszystko staje się bardziej „normalne” dla społeczeństwa, starają się oni odrzucać od siebie jakiekolwiek argumenty dzięki którym mogą zaakceptować inność, albo chociaż zostać neutralni.

Wszyscy są tacy sami.
W moim krótkim życiu, bo mam dopiero 17 lat miałem do czynienia chyba że wszystkim „innym”, poznałem masę osób homoseksualnych, z którymi do dnia dzisiejszego utrzymuje kontakt. Nie widzę w tym nic dziwnego. Owe osoby są takie same jak ty, twój tata czy Twoja babcia.
Nawet pozwolę sobie powiedzieć ze w wielu przypadkach lepsze. Bo osobniki przejawiające braki tolerancji, to osoby zacofane społecznie, które zapewne po zawodówce nawet nie mają pracy, ale nie o tym wpis.

…a może jednak są ludzie lepsi?
Jak już wszedłem na temat tolerancji pod względem orientacji seksualnej, to warto wspomnieć że osoby homoseksualne przeważnie maja mniejszy problem z poznawaniem nowych osób, są otwarte, inteligentne i uczuciowe – owe wnioski wyciągam z moich znajomości, a nie z opowiadań innych. Więc są jak najbardziej prawdziwe!

Próbuj zrozumieć innych!
Lecz tolerancja to nie tylko orientacja. Powinniśmy tolerować wyznanie, ubiór, wygląd. Nie powinniśmy szykanować tylko dlatego, że są oni od nas inni. Powinniśmy raczej ich poznać od „środka” i zrozumieć dlaczego tak jest.
Często osoby otyłe, są np. chore i to od nich nie zależy jak wyglądają. Osoby smutne i samotne, mogą mieć problemy w domu, lub niską samoocenę i brak samoakceptacji.
Wtedy trzeba do nich wyjść z pomocną dłonią, a nie z nich nabijać. Nie każdy jest wstanie zrobić ten pierwszy krok i trzeba to zrozumieć.

Wyciągnij dłoń! Pomóż!
Jeśli masz w szkole/pracy, gdziekolwiek osobę smutną i nie mającą znajomych, podejdź, porozmawiaj, chyba, że jesteś bezuczuciowym zwierzakiem dla którego liczy się tylko opinia innych, a takie działanie przez przypadek może ją naruszyć.
Jak jest tak, to proszę opuść tę stronę i nigdy więcej nie wracaj.

UDOSTĘPNIJ
 • Gazeciara

  Otyłość jako następstwo choroby? Bzdura. Jestem pewna, że w obozach koncentracyjnych było kilka osób z problematyczną przemianą materii, a żadnych otyłych tam nie było. W przypadku dostarczania małej ilości jedzenia do organizmu nie ma możliwości, aby być otyłym. Sama od 12 roku życia choruję na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, czyli najczęstszą „przyczynę” otyłości. Już nawet nie pamiętam, kiedy byłam szczerze najedzona – wiem, ile muszę zjeść, aby się nie roztyć – tyle, aby pozostać głodną. Takie życie, miałam pecha.

  Z pozostałymi kwestiami poruszonymi tutaj się zgodzę, podpiszę obiema rękami. Ale nigdy nie będzie we mnie tolerancji dla ludzi, którzy są na tyle słabi, że pozwalają aby głód nimi kierował. Jest to ciężka walka, trwająca co dnia, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. To, co niektórzy dostają na złotej tacy, inni muszą zdobyć potem i łzami, latami wyrzeczeń. Jednak, jeżeli jest się na tyle słabym, aby się poddać i przestać starać się o samego siebie, a później mieć pretensje do całego świata, że grubi ludzie nie są uznawani za atrakcyjnych, to nie sposób tolerować czegoś takiego. Każdy jest kowalem swojego losu. Nie jestem nietolerancyjna dla grubych bo są grubi – ale dlatego, że są słabi i sami siebie nie szanują.
  Oczywiście, inaczej wygląda sprawa, kiedy ktoś jest sam z siebie SZCZERZE zadowolony i czuje się dobrze sam ze sobą. To nie jest moja sprawa, w pełni to akceptuję i toleruję. Ale gruba Kaśka/Zośka/Gośka itd, która płacze, że Tomek/Kuba/Piotrek itd jej nie chce i woli szczupłą koleżankę, a sama nie jest w stanie odmówić sobie kolacji?

  Pozdrawiam

  • Pysia

   Czyli uważasz ze ktoś musi się głodować do cholery.. bo maja chorobę i
   będą grubi jak będą jeść normalnie ? Ja tez mam ta przypadłość
   tarczycy… i uważam że lepiej było by gdyby inni tolerowali „większych”
   ludzi a nie żeby oni musieli się głodować bo inaczej będą obiektem
   żartów. Jedzenie wtedy kiedy jest się głodnym nie jest bycie słabszym,
   jest to bycie normalnym człowiekiem. Właściwie głodowanie się jest bycie
   słabszym, bo dajesz się manipulować innym i ich opinia ciebie zmienia,
   wiec się głodujesz.

   • I tu się Pysiu z tobą zgodzę. Tak samo jak pary homoseksualne mają prawo do bycia razem, tak osoby chore, np. na tarczycę mają prawo do jedzenia tego co im dusza zapragnie i do wyglądania tak jak chcą.

    • Gazeciara

     Oczywiście, każdy ma prawo wyglądać jak chce, o czym sama pisałam. Znam mnóstwo „większych” osób, które czują się świetnie same ze sobą i dzięki temu nigdy nie były obiektem kpin. Ba, zaryzykowałabym nawet, że poprzez swoją pewność siebie i świetnie dopasowany do sylwetki styl ubierania się uchodzą za niesamowicie atrakcyjne. Mnie chodzi o osoby, które nie chcą być grube, czują się źle w swoim ciele, ale nie są w stanie zmniejszyć ilości przyjmowanego jedzenia. Wolą mieć pretensje do całego świata, że w telewizji pokazywane są modelki Victoria’s Secret, a nie otyłe kobiety.

     Może i według Pysi jestem „słaba”, bo chcę wyglądać świetnie, więc pracuję nad sobą i dostaję to, czego chcę, zamiast użalać się nad sobą jedząc kolejną kanapkę. Ale to Ty Pysiu mijając mnie na ulicy popatrzysz z zazdrością na moje szczupłe ciało i pomyślisz sobie „ale ona ma szczęście, że nie ma chorej tarczycy” i nawet Ci przez myśl nie przemknie, że po prostu jestem w stanie nie zjeść przez 10 lat ani kosteczki czekolady a na obiad zjadać wyłącznie sałatki, czego Ty nie potrafisz zrobić.

 • Ewciak

  Bezuczuciowe zwierzaki? Bzdura, one też mają uczucia. A ludzie otyli nie zawsze są chorzy, tylko jedzą co się da i ile się da. Tak jest w 9 przypadkach na 10.

  • Ale powinnaś zrozumieć, że każdy ma prawo do wyboru. Jedna osoba chcę być homo, druga pozwala sobie jeść ile się da, mimo tego, że wie jakie są tego skutki.

 • Agnieszka

  Wypraszam sobie traktowanie ludzi z zawodówki, jako podludzi.
  Jeśli ktoś jest niedojebem to będzie nim również i w liceum, i w Technikum, i nawet na ststudiach (wow).
  A wybór szkoły zawodowej nie świadczy o inteligencji człowieka, tylko często o zainteresowaniach lub o stytuacji, w której się znznajduje (np. Musi lub chce znaleźć pracę bezpośrednio po skończeniu szkoły, a zawodowka daje właśnie taką możliwość, ponieważ uczysz się konkretnego zawodu, a nie wiedzy ogólnej humanistycznej lub ścisłej.)
  Z resztą, to, że ktoś kończy zawodówkę, nie wyklucza go z możliwości skończenia szkoły średniej, a nawet zrobienia studiów.
  Wszystko zależy od priorytetów danej osoby, jej zainteresowań i światopoglądu.
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • W moim zwrocie nie chodziło o obrazę ludzi z zawodówki, a raczej ludzi którzy nawet po ZAWODÓWCE nie potrafią znaleźć sobie pracy.

   • bogna

    może chodzilo ci tez o ludzi ,ktorzy nawet po studiach nie potrafia znaleźć pracy /
    Znam takich jełopow,ktorzy skonczyli dwa fakultety, a sa niedorajdami zyciowymi.

  • AggaEF

   „INNOŚ JEST NASZYM ATUTEM” ~ Ewa Farna ♡

 • zdegustowany.

  Każda inna orientacja seksualna to CHOROBA którą powinno się leczyć. Natura stworzyła nas tak a nie inaczej i żeby gatunek przetrwał muszą się ze sobą łączyć dwa osobniki o ODMIENNEJ płci. więc 17 letni gówniarzu nie gadaj mi tu o tolerancji bo chyba natura lepiej wie jak układać świat. pomyśl jakbyś zareagował gdyby twoje dziecko okazało się gejem/lesbijką lub gdyby twoi rodzice nagle rozwiedli się bo postanowili zmienić orientację. jesteś stanowczo za młody i zbyt zepsuty od kasy i dzisiejszych czasów. Pozdrawiam.

  • Jak bym zareagował? Kochałbym go/ją jeszcze bardziej, dlatego, że zaufała mi i podzielił/a ze mną tym faktem, a nie ukrywała.
   Gdyby to było sprzeczne z naturą, wolą Boga, whatever, to by tego nie było.
   Jestem zepsuty kasą na którą sam muszę sobie zapracować, ciężką i intensywną pracą.
   PS. Czekałem na taki komentarz, gratulacje, jesteś pierwszy.

  • :)

   Wieje od Ciebie totalną wiochą i ciemnogrodem prostaku.

  • MaTTex

   I tu jesteś w błędzie czy homo czy Bi to już nie choroba a skoro jesteś tak nie tolerancyjny to po co się udzielasz.Poszukaj w necie informacji na temat i w tedy sie udzielaj dzieki

  • przemekk027

   Choroba, bitch please. Takich ludzi jak Ty nie powinno być tutaj z nami, na świecie. Nie zasługujesz sobie na to niczym. Dupka boli, że zarabia więcej od Ciebie?

  • przemekk027

   Zalecam Ci odwiedzić psychologa, a nawet może i psychiatrę bo w twojej głowie zdecydowanie nie jest dobrze, może jesteś tak negatywnie/na nastawiony/a dlatego, że jakiś wujek/dziadek kurwa listonosz cię molestował w dzieciństwie?

 • Gaba

  szczerze mówiąc jesteś pierwszą osobą z którą w tej kwestii zgadam się w 100% 😀 powodzenia w dalszym pisaniu, jesteś w tym dobry wiec trzymam kciuki 😀

 • MaTTex

  Wpis aktualnie na temat trafiłeś w sedno 100% trzymaj tak dalej 🙂

 • Matematyka_lol

  ????????