Żucie dwóch gum jednocześnie = duża inteligencja

Słyszałeś o tym, że żucie dwóch gum jednocześnie jest spowodowane dużym ilorazem inteligencji?

Klika dni temu trafiłem przez przypadek na jednym z amerykańskich portalów psychologicznych, informację o trwających badaniach o ilorazie inteligencji człowieka. Na warsztat wzięli zjawisko uwaga… proszę powstrzymajcie się jeszcze chwilę od śmiechu… żucia gumy. Rly? Tak to prawda.

Według badań trwających od lutego 2014 roku wywnioskowali oni, że rzucie dwóch – lub więcej – listków gumy do żucia jest spowodowane większym ilorazem inteligencji u człowieka.

Badaniem objęto około 3,500 osób, większość z nich urodziła się na terenie miasta Jacksonville. Naukowcy zdobyli informacje na temat ich zarobków, wyników w nauce i… o wynikach testów IQ które były przeprowadzone około 20 roku życia.

Uczestnicy badania byli przekonani, że zgłaszają się na testerów nowych smaków gum do życia, dosyć popularnej filmy – Orbit.
Zostali oni podzieleni na 3 grupy. Podział odbywał ze względu na uzyskane wcześniej informacje – m.in. IQ.
Ci z największą ilością IQ przy „testowaniu” gum, brali ich do ust przeważnie po dwie (lub więcej) sztuk.

Dokładne wyniki badań mają zostać opublikowane w czerwcu 2015. Na pewno będę śledził tą sprawę, a teraz pozostaje mi żuć po dwie gumy na raz… może stanę się mądrzejszy.

 [capsule url=”https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=https://www.facebook.com/sylwesterizowskipl/posts/813909068690261″ text=”Kliknij aby douczyć swoich znajomych! Podziel się z nimi tą informacją na facebooku!”]

 • Patryk Olżyński

  Wiekszej glupoty nie slyszalem.

 • Patryk Olżyński

  Wedlug mnie ludzie jedza 2 pastylki gumy orbit zamiast jednej dlatego ze ulegli manipulizacji reklamowej (bo na reklamie wpieprzaja dwie a dzieki temu szybciej kupisz drugie gumy..) to chyba nie swiadczy o wysokim IQ ..

  • No to ten no. Udało sie. Zobacz jaki wczoraj był dzień. 1 kwietnia.

 • multivegos

  Branie tego tematu serio jest jak przyznanie się do własnego debilizmu.