CAŁA ZIEMIO – OPINIA O PŁYCIE TOMKA JASIŃSKIEGO

Pierwszy wpis z serii opinii o płytach polskich, jak i zagranicznych wykonawców!

88% osób, zaznaczyło w ankiecie o blogu, że chce więcej wpisów o sztuce, kulturze. Jako, że jest to znacząca większość, postanowiłem wyjść z propozycją nowej formy wpisów. Oto i ona. Nie jestem muzykiem, ani nie interesuję się muzyką od strony technicznej, ale lubię po prostu ją słuchać i wiem, że wy też.

Dlatego na blogu nie będą pojawiać się recenzje płyt, ale moje opinię na ich temat. Na pierwszy rzut wziąłem płytę CAŁA ZIEMIO, wieloletniego muzyka, artysty, Tomka Jasińskiego. Swoją przygodę z muzyką zaczął już jako nastolatek… Jak sam pisze na swojej stronie:

Dziś z perspektywy czasu wiem, że te rzeczy [przypis: wychowanie się z muzyką, o którą trzeba było zawalczyć] odcisnęły swoje piętno na mojej duchowej i muzycznej wrażliwości, co w pewnym sensie myślę, że słychać na płycie, którą właśnie oddaję w Wasze ręce.

Płyta CAŁA ZIEMIO zalicza się do gatunku rozległego gatunku gospel. Dla wyjaśnienia, jest to pewien rodzaj muzyki chrześcijańskiej. Po „ludzkiemu” – muzyka o Bogu, dla Boga. Jak mówi nam wikipedia – „Muzyka ta charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański.”

Jeśli przeraża was myśl muzyki o Bogu, a jedyne co wam przychodzi na myśl, to pieśni śpiewane przez starsze kobiety, przy akompaniamencie organ, to proszę wyrzuć ten obraz, jak najszybciej z swojej głowy!

Dla przykładu posłuchajcie jednej z piosenek Tomka. Więcej znajdziecie na jego kanale na youtube.

Teraz trochę o płycie. Sama nazwa pochodzi z 1 Księgi Kronik 16:23, gdzie czytamy: „Śpiewaj Panu, cała ziemio…” . Znajduje się na niej 11 utworów, z czego dwa są w języku angielskim. Jest to odzew od autora płyty, do jego fanów z poza Polski. Warto wspomnieć, że Tomek już kilka lat temu wydał swoją solową płytę, po angielsku, w stanach. Teraz postanowił swoje błogosławieństwo w formie muzyki, przekazać Polakom.

Polakom, którzy coraz bardziej pragną bliskiej relacji z Bogiem. Ludziom młodym, których życie wypełniają problemy. Bóg jest ich rozwiązaniem, a ta płyta może być początkiem do idealnego życia… Wystarczy, że wsłuchasz się w teksty utworów, a dowiesz się jak wiele dostałeś od Boga, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Jesteś niewierzący? Każdy kiedyś taki był, ale zobacz na tych wszystkich, którzy mimo, że nie zobaczyli – to uwierzyli. Zobacz na ich życie, na to jakimi są ludźmi. Możesz być taki sam!

Płytę możesz kupić do 10 czerwca w promocyjnej cenie 29 złotych + free wysyłka na stronie JasinskiMusic.pl

Jeśli chcesz, możesz udostępnić ten wpis na facebooku! Dzięki temu więcej osób dowie się o tak cudownym artyście jakim jest Tomek Jasiński!

  • Artur

    Wpis sponsorowany, bo zamiast recenzji płyty czytam promocję jej i autora?

    • Nigdzie nie napisałem, że będzie to recenzja – więc też się jej bym nie spodziewał.