5 sposobów na czytanie książek pomimo braku czasu

Lubisz czytać, ale nie masz na to czasu? Zerknij i rozwiąż swój problem.

Zacznijmy od tego gdzie można czytać książki.

Gdzie? Wszędzie, o ile jest taka możliwość. Najchętniej czytam po południu, po obiedzie, na kanapie, ale z tego względu, że nie zawsze mam czas, czytam, gdzie się da. Lubię też przeczytać choćby kilka stron wieczorem przed snem. A książkę zawsze mam w torbie, noszę ze sobą to co aktualnie czytam, a że samochodem nie jeżdżę, książka zawsze towarzyszy mi w komunikacji miejskiej gdzie mogę przeżyć kolejne przygody moich bohaterów.

Niestety jesteśmy tylko ludźmi, nie zawsze mamy czas spakować książkę, lub po prostu o niej zapomnimy. W takim wypadku przychodzi nam z pomocą nasz telefon. Nie ważne czy jest to smartfon z androidem, ios’e, windowsem, czy starszy telefon z javą. Na wszystkie te urządzenia są dostępne „książki mobilne” dzięki którym jesteśmy wstanie „otworzyć” sobie książkę na danej stronie i czytać, pomimo, że jej nie posiadamy przy sobie. Bardzo polubiłem tą opcję czytania książek z wygody. Lubię czytać książki leżąc, na boku. Wtedy mam dostępną tylko jedną rękę, bo drugą się podpieram. Nie jest to możliwe aby tą wolną trzymać książkę i jeszcze przekręcać strony, chyba że czytamy na urządzeniu elektronicznym.

ksiazki obrazek

Aby efektownie czytać musimy zrozumieć, ewentualnie wmówić sobie, że czytanie to nasza pasja i dzięki temu rozwijamy swój intelekt, poznajemy nowe słowa i poprawiamy swoją ortografię. Dzięki temu, jeśli jesteśmy człowiekiem dążącym do perfekcji będziemy starać się czytać jak najwięcej. Doskonałym sposobem na to, jest zabranie książki na wyjazd. Morze, jezioro, góry, warszawa, zatłoczone miasto. Nie ważne gdzie masz zamiar wyjechać, odpocząć, weź książkę. Szybko zobaczysz, że będzie Twoim najlepszym przyjacielem podczas wypoczynku.

Wanna, marzenie chyba każdej osoby na tej planecie. Niestety część z was zapewne jej nie posiada, np. z powodu małego studenckiego mieszkania. Lecz jeśli już uda się zdobyć upragnioną kąpiel, weź książkę i tak zapewne będziesz moczyć się przez minimum godzinę (tak ja tak robię), nie strać tego czasu, tylko uważaj i nie utop sobie całej biblioteczki książek… tak jak ja.

5 sposób? Nie jest Ci on potrzebny, bo jeśli wykorzystasz wszystkie pozostałe, wciągniesz się tak w czytanie, że sama go wymyślisz. Będziesz robiła wszystko, aby przeczytać chociaż jeden akapit. Będziesz czytać w kolejce do kasy, w tramwaju, na poczcie, w szkole na 5 minutowej przerwie, przy kawie, sniadaniu, przed snem, o świcie, na lekcji, w pracy. Będziesz czytała wszędzie…

 • Mateusz Łuniewski

  książka – najlepszy przyjaciel 🙂

 • MultiKubek12

  Świetny wpis mój przyjacielu 😉

 • Ewelina Keller

  Sama czytam bardzo dużo książek-znajomi mówią że chyba je zjadam, bo czytam wszędzie: rano przy śniadaniu, na przerwie (w sumie to w trakcie lekcji się zdarza, co prawda rzadko ale jednak), wieczorem przed snem i oczywiście w wannie. Czytając można porostu przeżyć niesamowite rzeczy, można wcielić sie w bohatera książki, patrzeć jego oczami, poznawać inne opinie o świecie.

  Wpis rewelacyjny, szkoda tylko, że tak mało osób czyta książki.

  • xd

   Na szczęście ty nadrabiasz zaleglosci wszystkich obibokow na tej planecie. Brawo ty!