Pięć, a może nawet 6 historii które skutecznie zniechęcą Cię do wychodzenia na dwór, no chyba, że mieszkasz na wsi – gdzie nie spotykasz innych ludzi.

1Staruszka z wnuczkiem, w autobusie

Pierwsza historia miała miejsce w moim ukochanym mieście – Lublinie. Wsiadam sobie w autobus, przecież to nic dziwnego. Jako, że były to godziny szczytu, to jak zawsze w autobusie ludzi, tyle, że nie ma miejsca aby stanąć, a co dopiero mówić o wolnym siedzeniu.

No więc sobie tak stoję stoję, aż wchodzi staruszka z wnuczkiem w wieku może 10/11 lat. Tak na oko. Ogólnie zdrowy, radosny chłopczyk. Całą sytuację zauważyła jakaś pani w wieku około 25/30 lat. No i jak wymagało od niej, jej własne sumienie – ustąpiła miejsca owej starszej pani. Na co ona z miłym uśmiechem wskazuje zwolnione miejsce swojemu 10 letniemu wnusiowi, a on gdyby nigdy nic siada.

2POLSKI-KURIER, czy coś tam z poczty

Jakoś kilka tygodni temu wychodziła książka, takiego polskiego piecyka, czy coś. Ja jako odwieczny fan, nie mogłem sobie odpuścić i ją zamówiłem. No może na nowy adres, ale zamówiłem. I tak czekam, czekam, aż w końcu przychodzi wyczekiwany SMS! Przesyłka została wysłana i na drugi dzień powinna zostać dostarczona! Więc przez cały dzień siedzę na piętach w domu, czekam na kuriera… a tu nagle wibruje telefon, dostałem wiadomość SMS z informacją, że przesyłka nie została dostarczona z powodu braku obecności adresata. No spoko, na pocztę gdzie miałem stawić się po odbiór mam dosłownie 10 minut drogi.

Więc wbijam tam, mówię no przyszedł mi SMS, mam odebrać paczkę. Jak się okazało w pierwszej kolejności – paczki na poczcie nie ma, ma ją listonosz, który jeszcze nie zdążył wrócić.

Postanowiłem wtedy zmienić trochę sposób rozmowy i zaproponowałem, że może złożę skargę na listonosza, bo w sumie cały dzień siedzę w domu, czekam na paczkę, nie wyszedłem nawet po chleb do sklepu, tylko czekam, czekam. Magicznie pani kazała mi chwilkę poczekać, a paczka została przyniesiona z zaplecza.

Więc jak to z tymi listonoszami, oni w ogóle noszą te paczki, czy chodzą na kebaby?

3MAMO MAMO! Ja chcę skasować bilet

Dla urozmaicenia, kolejna historia z autobusu. Nie wiem dlaczego, ale tam siedzie ją najfajniejsze rzeczy i materiału na opowieści z busów starczyło by mi jeszcze na minimum 5 takich wpisów, jak ten.

Do owego busa wsiada Starszy pan, jego żona i gromadka dzieci, no dwójka. Ojciec kasuje bilet, a reszta stoi z nieskasowanymi. Na co młodsze dziecko „Mamo mamo! Ja też chcę skasować bilet jak tatuś”, oczywiście od warczała mu „Zamknij się, po co kasować, tutaj kanary nawet nie jeżdżą, nie wiem po co ojciec skasował”.

Tak na prawdę, mam nadzieję, że te dzieci chociaż trochę wyciągną z zachowania Ojca i nie wyrosną, na taką cebule.

Pisząc ten wpis, miałem zamiar wrzucić tutaj 5 powodów dlaczego nie warto wychodzić na dwór, ale jakoś za bardzo się rozpisałem, więc resztę z nich zobaczycie w kolejnym wpisie!

UDOSTĘPNIJ
 • Dr. Kropeczka

  Ogólnie fpaki z rosołem są ciekawsze od tego bloga,miało być 5 powodów a były trzy. Lepiej podaj 5poeodów dlaczego nadal w ogóle piszesz? Chyba straciłeś pasje bo już jej nie widać w twoich wpisach. Komentuje 1raz u ciebie. I mam nadzieje ze weźniesz sie chłopie ogarniesz i zaczniesz pisać cos co ma wiekszy sens niż nabijanie się z cebuli, bo cebyla była jest i będzie i tego nie zmienisz …. A na pewno nie w ten sposób. Pozdrawiam

 • Michau Iwański

  No i znowu brakuje pomysłów, oszukujesz w tytule to raz. Następna sprawo to to, że jeden marny wpis podziles na dwa jeszcze gorsze…
  Iżowski już nie potrafi napisać posta, gdy reklam nie ma?

  • Michałku, to ze byles fałszywa osoba i przestałem sie toba „interesować”, to nie musisz teraz komentować mi wpisy :). Pamietam jak latales za mna, wysyłałes mi miliony zdjec, komentowałes mi kazdy wpis i lizałes dupe 🙂

   • Michau Iwański

    Uuu Iżowski usuwa hejty, w tym wpisie był jeszcze jeden komentarz ;). Może bylem tobą zafascynowany, ale bez przesady. Te twoje miliony zdjęć to jedno na mailu, więc już siebie tak nie wywyższaj. Moja opinia do tego wpisu nie ma nic wspólnego z pewnymi sytuacjami. Konstruktywna krytyka ;D

    • Faithful

     Taka dyskusja, a mnie tu nie było..
     Ale weźcie.. dajcie dupie siana 😛 ???? Było minęło. ✌️